Joomla Free Template by FatCow Hosting

Siatkarskie ośrodki szkolne

Nasze liceum uczestniczy w programie Młodzieżowa Akademia Siatkówki, którego elementem składowym są Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Powołane z inicjatywy PZPS przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 roku, skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym wychowaniem fizycznym. W skład S.O.S. wchodzą trzy klasy ze specjalizacją siatkówki z trzech gimnazjów oraz jedna szkoła z terytorialnie nieodległego liceum, tak by możliwa była współpraca struktur i nauczycieli, a uczniowie po zakończeniu gimnazjów mogli kontynuować edukację siatkarską w liceum bliskim ich miejscu zamieszkania (młodzież kształcona jest według jednego programu nauczania siatkówki i według tych samych założeń).

Dzięki uczestnictwu w Projekcie szkoła została doposażona w wysokiej klasy sprzęt sportowy ułatwiający przeprowadzenie profesjonalnych treningów siatkarskich.

Opiekunem naszych siatkarzy jest koordynator wojewódzki S.O.S. pan Dariusz Daszkiewicz - trener Effectora Kielce, drużyny grającej w PlusLidze.

Odsłony: 4380