Joomla Free Template by FatCow Hosting

Drugie miejsce naszych chłopców w Mistrzostwach Polski Szkół Budowlanych w piłce nożnej

28 maja 2018 r. na boisku Korony Góra Kalwaria odbył się kolejny Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Budowlanych. Obok naszej szkolnej reprezentacji rywalizowało w sumie osiem drużyn. Turniej został rozegrany systemem grupowym. W fazie eliminacji zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 4 drużyny. Z każdej grupy dwa najlepsze zespoły awansowały do fazy finałowej rywalizowały o miejsca I-IV (z zaliczeniem meczy z eliminacji),a pozostałe
o miejsca V-VIII. Nasz reprezentacja trafiła do grupy B razem z Zespołem Szkół Budowlanych w Poznaniu, Zespołem Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii i Zespołem Szkół Nr 1
w Wieluniu. Po dwóch wygranych i porażce 0-1 z ekipą Poznania awansowaliśmy do ścisłego finału, gdzie wygraliśmy 4-3 z drużyną Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
w Elblągu i bezbramkowo zremisowaliśmy z Zespołem Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących w Sandomierzu. Dało mam to drugie miejsce i srebrne medale. Najlepsi okazali się uczniowie z Poznania, a trzecie miejsce zajęła ekipa Sandomierza. Jedną z indywidualnych nagród otrzymał Bartłomiej Kołomański, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

W naszej reprezentacji wystąpili: Kamil Jarząbek, Sebastian Arabasz, Maksym Kaczmarski, Dominik Jaśkowski, Kacper Skowronek, Łukasz Terelak, Bartłomiej Kołomański (wszyscy klasa 2al), Jakub Dutka, Filip Kruszec, Łukasz Król, Kacper Plech (wszyscy z klasy 1al)

Wyniki meczy z udziałem naszej drużyny:   

ZSP Nr 1 – ZSZ w Górze Kalwarii   4 – 0     bramki: Kołomański, Jarząbek, Arabasz, Dutka

ZSP Nr 1 – ZS nr 1 w Wieluniu  1 – 0  bramka Kaczmarski

ZSP Nr 1 w Kielcach – ZSB w Poznaniu  0 – 1

ZSP Nr 1 w Kielcach – ZSTiO w Elblągu  4 – 3   bramki: Kruszec, Kołomański 2, Kaczmarski

ZSP Nr 1 w Kielcach – ZSTiO w Sandomierzu  0 – 0

 

Odsłony: 566