Joomla Free Template by FatCow Hosting

MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ BUDOWLANYCH W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ - XI Memoriał im. H. Sękowskiego

PO RAZ SIÓDMY WYGRALIŚMY MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ BUDOWLANYCH W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

W dniach 18-19.01.2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach (ul. Jagiellońska 90) oraz w hali sportowej MOSiR (ul. Krakowska 72). odbyły się Mistrzostwa Polski Szkól Budowlanych w piłce nożnej halowej, XI Memoriał im. H. Sękowskiego. Organizatorem byli dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach, Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”, MOSiR w Kielcach.
Patronat nad tą coroczną imprezą objął Prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
Turniej ma długoletnią tradycję, a po raz 11 jest rozgrywany jako memoriał im. Henryka Sękowskiego (długoletniego nauczyciela w-f w naszej szkole)

W Mistrzostwach wzięło udział 12 drużyn reprezentujących następujące szkoły:

Zespół Szkół Nr 1 w Wieluniu, Zespół Szkól Zawodowych w Górze Kalwarii, Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku Kam, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach, Zespól Szkół Nr 1 w Pabianicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej, Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie, Zespół Szkół Nr 6 w Rudzie Śląskiej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach (dwa zespoły).

Zawody zostały przeprowadzone systemem:

  • eliminacje systemem ,,grupowym” - dwie grupy po sześć zespołów; grupy eliminacyjne ustalono drogą losowania w obecności opiekunów drużyn; dwa najlepsze zespoły z poprzedniego roku – ZSB w Poznaniu i ZSP Nr 1 w Kielcach (I zespół) zostały rozstawione w trakcie losowania.
  • faza finałowa systemem każdy z każdym również w grupach (z zaliczeniem meczy z eliminacji) - trzy najlepsze drużyny z każdej grupy eliminacyjnej grały o miejsca I-VI, pozostałe o miejsca VII-XII

Turniej zakończył się wygraną naszej pierwszej reprezentacji, którą tworzyli uczniowie klasy 3al.
O wygranej zadecydował ostatni mecz turnieju. Nasza reprezentacja by zająć pierwsze miejsce musiała wygrać mecz z zespołem ZSB w Olsztynie. I tak się stało. Po bramkach Krystiana Olejarczyka i Michała Cedro mecz zakończył się wygraną 2-0 i nasi uczniowie mogli się cieszyć z mistrzowskiego tytułu. Udanie zaprezentował się również nasz drugi zespół. Bardzo mało zabrakło by chłopcy awansowali do fazy finałowej o miejsca I-VI. Porażka 2-1 z zespołem ZSB w Olsztynie spowodowała, że rywale zagrali w tej fazie. Nasz drugi zespół okazał się najlepszy w grupie finałowej o miejsca VII-XII i zajął w końcowej klasyfikacji VII miejsce. Zawodnik naszej pierwszej reprezentacji Krystian Olejarczyk zdobył tytuł króla strzelców (13 bramek). Wysoko w tej klasyfikacji byl również Dawid Pierzak z naszego drugiego zespołu, który strzelił 10 bramek.

Pierwszy zespół naszej szkoły wystąpił w składzie (w nawiasie ilość strzelonych bramek w turnieju): bramkarze - Rafał Głuch, Hubert Czechowski; zawodnicy w polu - Seweryn Kaleta (1), Piotr Pietrzyk (5), Michał Cedro (5), Krystian Olejarczyk (13), Piotr Tasarz (2), Piotr Cheda (4), Karol Michalski (2), Karol Sala (2), Damian Sadkowski (1)

opiekun: Marek Graba

Drugi zespól reprezentowali: Szymon Pietras (bramkarz, kl 1al), Krystian Wojtal (kl. 2al, 1 br.), Michał Mazurek (kl. 1al, 5 br.), Hubert Wojsa (kl. 1az, 2 br.),Michał Stepień (kl. 2al), Piotr Pierzchała (kl. 1al, 4 br.), Piotr Zawadzki (kl. 1al, 2 br.), Dawid Pierzak (kl. 1al, 10 br.), Dominik Lasocki (kl. 3az)

opiekun: Artur Wierzba

Wyniki fazy eliminacyjnej (poniedziałek 18.01.2016 r.)

Wyniki grupy A:

(hala ZSP Nr 1 w Kielcach ul . Jagiellońska 90)

 

Wyniki grupy B:

(hala MOSiR w Kielcach ul. Krakowska 72)

 

ZSP NR 1 Kielce / I

ZSOiZ Limanowa

2 – 1

 

ZSB Poznań

ZSBiO Biłgoraj

0 – 1

ZSZ Góra Kalwaria

ZS Nr 1 Pabianice

1 – 3

 

ZSB Olsztyn

ZS Nr 1 Wieluń

2 – 4

ZST Skarżysko Kam

ZS Nr 6 Ruda Śląska

2 – 2

 

ZSP NR 1 Kielce / II

ZSZ Nr 1 Kielce

1 – 1

ZSP NR 1 Kielce / I

ZS Nr 1 Pabianice

0 – 1

 

ZSB Poznań

ZS Nr 1 Wieluń

0 – 0

ZSOiZ Limanowa

ZS Nr 6 Ruda Śląska

2 – 0

 

ZSBiO Biłgoraj

ZSZ Nr 1 Kielce

1 – 1

ZSZ Góra Kalwaria

ZST Skarżysko Kam

1 – 3

 

ZSB Olsztyn

ZSP NR 1 Kielce / II

2 – 1

ZSP NR 1 Kielce / I

ZS Nr 6 Ruda Śląska

3 – 1

 

ZSB Poznań

ZSZ Nr 1 Kielce

1 – 1

ZS Nr 1 Pabianice

ZST Skarżysko Kam

4 – 0

 

ZS Nr 1 Wieluń

ZSP NR 1 Kielce / II

3 – 5

ZSOiZ Limanowa

ZSZ Góra Kalwaria

2 – 1

 

ZSBiO Biłgoraj

ZSB Olsztyn

1 – 1

ZSP NR 1 Kielce / I

ZST Skarżysko Kam

10 – 0

 

ZSB Poznań

ZSP NR 1 Kielce / II

2 – 3

ZS Nr 6 Ruda Śląska

ZSZ Góra Kalwaria

5 – 3

 

ZSZ Nr 1 Kielce

ZSB Olsztyn

1 – 0

ZS Nr 1 Pabianice

ZSOiZ Limanowa

2 – 1

 

ZS Nr 1 Wieluń

ZSBiO Biłgoraj

0 – 2

ZSP NR 1 Kielce / I

ZSZ Góra Kalwaria

11 – 0

 

ZSB Poznań

ZSB Olsztyn

3 – 4

ZST Skarżysko Kam

ZSOiZ Limanowa

0 – 4

 

ZSP NR 1 Kielce / II

ZSBiO Biłgoraj

2 – 5

ZS Nr 6 Ruda Śląska

ZS Nr 1 Pabianice

2 – 3

 

ZSZ Nr 1 Kielce

ZS Nr 1 Wieluń

2 – 1

 

Tabela grupy A

punkty

bramki

 

Tabela grupy B

punkty

bramki

1

ZS Nr 1 Pabianice

15

13 – 4

 

1

ZSBiO Biłgoraj

11

10 – 4

2

ZSP NR 1 Kielce / I

12

26 – 3

 

2

ZSZ Nr 1 Kielce

9

6 – 4

3

ZSOiZ Limanowa

9

10 – 5

 

3

ZSB Olsztyn

7

9 – 10

4

ZS Nr 6 Ruda Śląska

4

10 – 13

 

4

ZSP NR 1 Kielce / II

7

12 – 13

5

ZST Skarżysko Kam

4

   5 – 21

 

5

ZS Nr 1 Wieluń

4

8 – 11

6

ZSZ Góra Kalwaria

0

   6 – 24  

 

6

ZSB Poznań

2

6 – 9

 

Wyniki fazy finałowej (wtorek 19.01.2016 r.)

Wyniki fazy finałowej o miejsca I – VI):

(hala ZSP Nr 1 w Kielcach ul . Jagiellońska 90)

 

Wyniki fazy finałowej o miejsca VII – XII:

(hala MOSiR w Kielcach ul. Krakowska 72)

 

ZS Nr 1 Pabianice

ZSP NR 1 Kielce / I

1 – 0

 

ZS Nr 6 Ruda Śląska

ZST Skarżysko Kam

2 – 2

ZS Nr 1 Pabianice

ZSOiZ Limanowa

2 – 1

 

ZS Nr 6 Ruda Śląska

ZSZ Góra Kalwaria

5 – 3

ZSP NR 1 Kielce / I

ZSOiZ Limanowa

2 – 1

 

ZST Skarżysko Kam

ZSZ Góra Kalwaria

3 – 1

ZSBiO Biłgoraj

ZSZ Nr 1 Kielce

1 – 1

 

ZSP NR 1 Kielce / II

ZS Nr 1 Wieluń

5 – 3

ZSBiO Biłgoraj

ZSB Olsztyn

1 – 1

 

ZSP NR 1 Kielce / II

ZSB Poznań

3 – 2

ZSZ Nr 1 Kielce

ZSB Olsztyn

1 – 0

 

ZS Nr 1 Wieluń

ZSB Poznań

0 – 0

ZS Nr 1 Pabianice

ZSB Olsztyn

3 – 3

 

ZS Nr 6 Ruda Śląska

ZSB Poznań

1 – 2

ZSP NR 1 Kielce / I

ZSZ Nr 1 Kielce

3 – 1

 

ZST Skarżysko Kam

ZS Nr 1 Wieluń

2 – 1

ZSOiZ Limanowa

ZSBiO Biłgoraj

2 – 2

 

ZSZ Góra Kalwaria

ZSP NR 1 Kielce / II

2 – 3

ZS Nr 1 Pabianice

ZSZ Nr 1 Kielce

3 – 3

 

ZS Nr 6 Ruda Śląska

ZS Nr 1 Wieluń

1 – 4

ZSP NR 1 Kielce / I

ZSBiO Biłgoraj

5 – 2

 

ZST Skarżysko Kam

ZSP NR 1 Kielce / II

0 – 6

ZSOiZ Limanowa

ZSB Olsztyn

5 – 2

 

ZSZ Góra Kalwaria

ZSB Poznań

1 – 1

ZS Nr 1 Pabianice

ZSBiO Biłgoraj

3 – 2

 

ZS Nr 6 Ruda Śląska

ZSP NR 1 Kielce / II

1 – 3

ZSOiZ Limanowa

ZSZ Nr 1 Kielce

4 – 3

 

ZSZ Góra Kalwaria

ZS Nr 1 Wieluń

0 – 3

ZSP NR 1 Kielce / I

ZSB Olsztyn

2 – 0

 

ZST Skarżysko Kam

ZSB Poznań

1 – 3

Na czerwono mecze zaliczone z fazy eliminacyjnej

Tabela grupy finałowej
o miejsca I-VI

punkty

bramki

 

Tabela grupy finałowej
o miejsca VII-XII

punkty

bramki

1

ZSP NR 1 Kielce / I

12

12 – 5

 

1

ZSP NR 1 Kielce / II

15

20 – 8

2

ZS Nr 1 Pabianice

11

12 – 9

 

2

ZSB Poznań

8

8 – 6

3

ZSOiZ Limanowa

7

13 – 11

 

3

ZST Skarżysko Kam

7

 8 – 13

4

ZSZ Nr 1 Kielce

5

9 – 11

 

4

ZS Nr 1 Wieluń

7

11 – 8

5

ZSBiO Biłgoraj

3

8 – 12

 

5

ZS Nr 6 Ruda Śląska

4

10 – 14

6

ZSB Olsztyn

2

6 – 12

 

6

ZSZ Góra Kalwaria

1

   7 – 15

 

 

Ostateczna kolejność:

 

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:

1

ZSP Nr 1 Kielce / I

  •  

najlepszy zawodnik:

Daniel Morawski

(ZS Nr 1 Pabianice)

2

ZS Nr 1 Pabianice

3

ZSOiZ Limanowa

 

 

 

4

ZSZ Nr 1 Kielce

  •  

najlepszy bramkarz:

Dominik Mierzwa

(ZSZ Nr 1 Kielce)

5

ZSBiO Biłgoraj

6

ZSB Olsztyn

 

 

 

7

ZSP Nr 1 Kielce / II

  •  

 

najlepszy

strzelec:

 

Krystian Olejarczyk

(ZSP Nr 1 Kielce/I)

zdobył 13 bramek

8

ZSB Poznań

9

ZST Skarżysko Kam

10

ZS Nr 1 Wieluń

 

 

 

11

ZS Nr 6 Ruda Śląska

 

 

 

12

ZSZ Góra Kalwaria

 

 

 

>>Zapraszamy do galerii<<

 >>Pokaz slajdów<<

 

Odsłony: 1751