Joomla Free Template by FatCow Hosting

Zbiórka żywności

W dniach 15-16 marca 2018r. SU zorganizował zbiórkę żywności dla potrzebujących uczniów naszej szkoły. Zbiórka miała miejsce w Euro Sklepie na ul. Podklasztornej. Dziękujemy pracownikom i kierownictwu sklepu za pomoc a wszystkim ofiarodawcom za wsparcie naszej akcji.

 

SHAKESPEARE DZIŚ. NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

Uczniowie naszego Liceum od 07 listopada do 15 grudnia bieżącego roku uczestniczyli w warsztatowych językowych „SHAKESPEARE DZIŚ. NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE” finansowanych z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Zajęcia zostały zorganizowane i przeprowadzone przez nauczycielki ze szkolonej grupy THEATRUM MUNDI, zarazem opiekunki SU, i miały na celu doskonalenie warsztatu artystycznego oraz kompetencji językowych 24 uczniów. Efektem zajęć było przygotowanie dwóch inscenizacji z dzieł szekspirowskich, w języku polskim oraz angielskim.

 

Zbiórka na rzecz Domu Dla Matek

W związku z Mikołajkami Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę na rzecz Domu Dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Nasza młodzież jak zwykle spisała się doskonale.

 

Kiermasz Ciast

Tradycyjnie SU zorganizował Andrzejkowy kiermasz ciast.

 

Dzień Edukacji Narodowej 2018

SU wraz z uczniami naszej szkoły przygotował przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Zbiórka artykułów dla poszkodowanych dzieci

W internacie naszej szkoły na początku września przebywały dzieci z terenów poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice. W związku z tym Samorząd Uczniowski ZSP nr 1 ogłosił zbiórkę artykułów szkolnych dla tych właśnie dzieci. Jak zawsze nasza fantastyczna młodzież spisała się doskonale, dziękujemy za przyniesione pomoce szkolne, które przekazane zostały już dzieciom z Pomorza :)


Działalność samorządu w roku szkolnym 2015/2016

Podsumowanie 1 semestru

Samorząd uczniowski prężnie działa przez cały rok począwszy od 1 września do końca dnia roku szkolnego.

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęliśmy apelem inauguracyjnym.

Z okazji Dnia Chłopaka żeńska część Samorządu wręczyła męskiemu Gronu Pedagogicznemu skromne upominki, a uczniom złożyła życzenia.

W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej przygotowaliśmy okolicznościowy apel, w którym zaprezentowaliśmy uczniowskie talenty oraz karykatury naszych nauczycieli.

W dniach 31 października-2 listopada nasi uczniowie wzięli udział w kweście na rzecz renowacji pomników na kieleckich cmentarzach. W tym okresie zadumy przygotowaliśmy przedstawienie pt: ,,Szkolne Dziady", ukazujące z przymrużeniem oka pogańskie wierzenia i obyczaje.

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły przygotowali tematyczne przedstawienie.

Z okazji Andrzejek Samorząd zorganizował kiermasz ciast upieczonych przez uczniów naszej szkoły.

 W okresie bożonarodzeniowym w szkole pojawił się święty Mikołaj w otoczeniu śnieżynek z cukierkami dla grzecznej młodzieży i rózgami dla tych mniej pokornych.