Program: Edukacja Przedsiębiorczości
Podniesienie kompetencji kluczowych 150 uczniów szkół ponadpodstawowych, zamieszkujących na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, w kontekście potrzeb regionalnego rynku pracy.
Zadaniem projektu jest:
- zwiększenie dostępu uczniów do informacji o możliwościach dalszego kształcenia i uczenia się, zintegrowanych z informacją o rynku pracy
- podniesienie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów ogólnych w zakresie rozwijania u uczniów kompetencji kluczowych, niezbędnych na rynku pracy
- kształtowanie wśród uczniów kompetencji kluczowych (umiejętność uczenia się, przedsiębiorczość, inicjatywność, kompetencje społeczne), za pomocą zajęć pozalekcyjnych, pozaszkolnych i doradczych
- rozwijanie wśród uczniów technik aktywnego i praktycznego uczenia się oraz samodoskonalenia się, z wykorzystaniem nowatorskich narzędzi edukacyjnych.
Grupy odbiorców:
150 uczniów i 16 nauczycieli z czterech szkół ponadpodstawowych w Kielcach:
- X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego
- Technikum nr 6 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika
- Technikum nr 8 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
- Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1.
Działania projektowe:
- Działalność Szkolnego Punktu Informacji i Kariery (SPInKa), który funkcjonuje w każdej szkole biorącej udział w projekcie. W ramach działalności SPInKi organizowane są: indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe i personalne, doradztwo edukacyjno-zawodowe, lokalne wizyty studyjne w celu rozpoznania przez uczniów lokalnego rynku pracy i lokalnych instytucji wspierających przedsiębiorczość.
- Cykl zajęć z lokalnymi przedsiębiorcami działającymi w wybranych branżach gospodarczych, prowadzonych metodą wywiadu z elementami sesji motywującej i aktywizującej uczniów. Spotkania prowadzone są przez doświadczonych przedsiębiorców i młode przedsiębiorcze osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą, m.in. w formie startupów.
- Cykl warsztatów:
- dla uczniów w celu wzmacniania w nich umiejętności uczenia się, kształtowania postaw przedsiębiorczych i społecznych oraz przygotowujących do podejmowania racjonalnych i korzystnych decyzji w życiu osobistym, zawodowym i gospodarczym
- dla nauczycieli w celu poznania sposobów korelowania przedmiotów ogólnych z kształtowaniem wybranych kompetencji kluczowych oraz aktywnych metod nauczania.
- dodatkowo w ramach warszatów uczniowie odwiedzą: Giełdę Papierów Wartościowych SA, Narodowy Bank Polski, Mennicę Polską SA i Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych SA w Warszawie.
- Symulacja prowadzenia działalności gospodarczej w formie gry online, której rozgrywka opiera się na założeniu i prowadzeniu przedsiębiorstwa. Celem gry jest promowanie, pobudzanie i kształtowanie postaw przedsiębiorczych i społecznych u uczniów oraz zwiększenie u nich zainteresowania prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w przyszłości.
- Edukacyjna gra miejska w plenerze, której scenariusz opiera się na uproszczonej symulacji zakładania i rozpoczynania własnej działalności gospodarczej. Celem gry jest promowanie, pobudzanie i kształtowanie postaw przedsiębiorczych i społecznych u uczniów.
Całkowity budżet projektu: 629 200,00 zł.
Wartość dofinansowania: 553 640,00 zł
Wartość wkładu własnego: 75 560,00 zł
Okres realizacji: 1 stycznia - 31 grudnia 2018 r.
Biuro projektu:
Urząd Miasta Kielce
Wydział Rozwoju i Rewitalizacji Miasta
ul. Strycharska 6
25-659 Kielce, pok. 706/707
tel. 41 36 76 571, 36 76 557
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.invest.kielce.pl
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany przez Gminę Kielce w ramach Osi priorytetowej VIII Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie 8.3 Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego, Poddziałanie 8.3.6 Wzrost edukacji ogólnej – ZIT KOF Rozwój szkolnictwa ponadpodstawowego w budowaniu kompetencji kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Regulamin i załączniki:
Projekt Mobilność
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach
informuję, że realizuje projekt
„Mobilność zawodowa przyszłych pracowników branży budowlanej”
współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020
Celem projektu jest :
- Nabycie przez 32 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 6 w Kielcach nowych doświadczeń zawodowych w międzynarodowym środowisku pracy poprzez udział poprzez udział w praktykach w Wielkiej Brytanii.
- Wzrost umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim, szczególnie branżowym.
- Poszerzenie i pogłębienie wiedzy teoretycznej uzyskanej w szkole.
- Uzyskanie walidacji nabytych umiejętności uczestników podczas stażu poprzez dokument Europass Mobilność.
Czas realizacji projektu: od 31 grudnia 2015 roku do 30 grudnia 2016 roku.
Formularz naboru Grupa 1 - pobierz
Formularz naboru Grupa 2 - pobierz
Formularz Zgłoszeniowy - Pobierz
Oświadczenie Rodzica - Pobierz
Zapytanie ofertowe
Dotyczy projektu: „Mobilność zawodowa przyszłych pracowników branży budowlanej”
Nr umowy dofinansowania: POWERVET-2015-1-PL01-KA102-01693
Zapytanie ofertowe nr 1/POWER_VET/ 2016 o wartości szacunkowej nie przekraczającej progu stosowania ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.) określonego w art. 4 pkt 8 wymienionej ustawy.
W ramach realizowanego projektu „Mobilność zawodowa przyszłych pracowników branży budowlanej” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracamy się z zapytaniem o przedstawienie oferty cenowej dotyczącej zorganizowania podróży dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach.
Załączniki: