Joomla Free Template by FatCow Hosting

Technikum nr 11

Budynek Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach jest usytuowany w atrakcyjnym miejscu wśród zieleni, sąsiadując z Geoparkiem - Ogrodem Botanicznym. Wygodny dojazd komunikacją miejską – linie nr : 1, 13, 28, 31, 39, 108, 110, 111. Uczniowie spoza Kielc mogą w trakcie roku szkolnego mieszkać w internacie szkolnym, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku szkolnego. Wszyscy uczniowie mogą korzystać z serwowanych w placówce całodziennych posiłków.  Placówka dysponuje pełnowymiarową halą sportową, planowane otwarcie drugiego obiektu – hali widowiskowo – sportowej  na rok 2019, siłownią, salą fitness i stanowiskami TRX. Uczniowie mają dostęp do wielofunkcyjnego boiska Orlik 2012, strzelnicy oraz nowoczesnej sali projekcyjno - multimedialnej  Charlie.  Zajęcia informatyczne odbywają się w dwóch pracowniach komputerowych. Atutem szkoły są świetnie wyposażone pracownie nauki zawodu, m.in. ciemnia, atelier fotograficzne i sala kinowa.

Technik budownictwa - będzie przygotowany do wykonywania  organizowania i kontrolowania robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy, robót budowlanych stanu surowego i robót wykończeniowych, organizowaniem i  kontrolowaniem  robót związanych z utrzymaniem obiektów budowlanych w pełnej sprawności technicznej, sporządzania kosztorysów oraz przygotowania dokumentacji  przetargowej.

Technik fotografii i multimediów - absolwent szkoły  będzie przygotowany między innymi do organizowania  planu zdjęciowego;  rejestrowania, kopiowania i obróbki obrazu;  wykonywania prac graficznych przeznaczonych od wydruku; przygotowania prezentacji graficznych i multimedialnych; wykonywania i wdrażania internetowych projektów multimedialnych.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej - będzie przygotowany do publikacji prac graficznych do drukowania,  obsługiwania cyfrowych systemów produkcyjnych stosowanych w poligrafii, prezentacji graficznych i multimedialnych, wykonywania i wdrażania internetowych projektów multimedialnych oraz prowadzenie procesów drukowania.

 

W naszej szkole organizujemy  „giełdę pracy” dla  uczniów, czyli spotkania rekrutacyjne z przyszłymi  pracodawcami z możliwością podjęcia pracy po ukończeniu szkoły jak również w okresach wakacyjnych.


Chcemy pomóc uczniom rozwijać ich pasje. Mamy ambicję, by wyposażać naszych absolwentów w wiedzę i umiejętności pozwalające im na kontynuowanie nauki na studiach wyższych oraz bycie nowoczesnym i aktywnym w obecnym świecie.

Obserwuj nas na FB:                    https://www.facebook.com/fototechnikkielce

Odsłony: 2701