Joomla Free Template by FatCow Hosting

Branżowa Szkoła 1-go stopnia nr 6

Budynek Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach jest usytuowany w atrakcyjnym miejscu wśród zieleni, sąsiadując z Geoparkiem - Ogrodem Botanicznym. Wygodny dojazd komunikacją miejską – linie nr : 1, 13, 28, 31, 39, 108, 110, 111. Uczniowie spoza Kielc mogą w trakcie roku szkolnego mieszkać w internacie szkolnym, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku szkolnego. Wszyscy uczniowie mogą korzystać z serwowanych w placówce całodziennych posiłków.  Placówka dysponuje pełnowymiarową halą sportową, planowane otwarcie drugiego obiektu – hali widowiskowo - sportowej na rok 2019, siłownią, salą fitness i stanowiskami TRX. Uczniowie mają dostęp do wielofunkcyjnego boiska Orlik 2012, strzelnicy oraz nowoczesnej sali projekcyjno - multimedialnej  Charlie

Uczniowie mają możliwość uczestniczyć  w projektach edukacyjnych podnoszących ich kwalifikacje i atrakcyjność na rynku pracy.  Szkoła realizowała staże zagraniczne  w ramach programu  ERASMUS PLUS.  Praktyki odbywały się  w miejscowości  Stafford w Wielkiej  Brytanii, uczniowie mieli możliwość zwiedzić m.in.  Londyn, Liverpool,  Walię.

Stale współpracujemy z wiodącymi na rynku branży budowlanej firmami, które prowadzą szkolenia uzupełniające wiedzę o nowych produktach i technologiach.  

Szkoła zapewnia nieodpłatną  praktykę zawodową ,  dofinansowuje zakup odzieży roboczej,  kieruje na bezpłatne badania lekarskie.

Organizujemy u nas „giełdę pracy” dla  uczniów , czyli spotkania rekrutacyjne z przyszłymi pracodawcami  z możliwością  podjęcia pracy po ukończeniu szkoły jak również w okresach wakacyjnych.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie  - uczeń przygotowywany jest  do wykonywania robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych tj.:  wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich, robót posadzkarsko-okładzinowych i montaż systemu suchej zabudowy.

Murarz -tynkarz – absolwent szkoły  będzie przygotowany do wykonywania  zadań zawodowych takich jak: wykonywanie zapraw murarskich, tynkarskich i mieszanek betonowych, murowanych konstrukcji  budowlanych, tynków wewnętrznych  i zewnętrznych, remontów i rozbiórki murowanych konstrukcji budowlanych, wykonywanie napraw tynków wewnętrznych i zewnętrznych.

Stolarz – uczeń będzie przygotowany do egzaminu zawodowego w kwalifikacji – stolarz , oraz do wykonywania wyrobów z drewna i tworzyw  drzewnych, prac związanych z obsługą oraz konserwacją maszyn i urządzeń stosowanych w stolarstwie, wykonywanie napraw, renowacji konserwacji  wyrobów stolarskich.

Krawiec – uczeń pozna tajniki projektowania odzieży, materiałoznawstwa , konstrukcji odzieży, gatunków materiałów czy samej przedsiębiorczości – gdyby chciał w przyszłości otworzyć własny zakład. nauka kończy się egzaminem zawodowym, po którym uzyskuje się tytuł krawca.

ZSZ nr 6 to szkoła, która nie unika wyzwań wychowawczych i pedagogicznych. Pomagamy  uczniom rozwijać ich pasje. Mamy ambicję, by wyposażać naszych absolwentów w wiedzę i umiejętności  pozwalające im na bycie aktywnymi  w nowoczesnym świecie.

Obserwuj nas na FB :              https://www.facebook.com/mobilnosc.zsz6

Odsłony: 1438