Joomla Free Template by FatCow Hosting

Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP ruszy w Kielcach

W dniu 7 czerwca doszło do spotkania Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzeja Kraśnickiego oraz Prezydenta Miasta Kielce, Wojciecha Lubawskiego w sprawie powołania nowego Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego - Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Placówka rozpocznie swoją działalność od roku szkolnego 2017/18.

Będzie to druga tego typu szkoła w Polsce, pierwsza działa już w Gdańsku - Szkoła ma mieć swoją siedzibę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 przy ul. Jagiellońskiej. Treningi mają się odbywać się na obiektach MOSiR i ZSP nr 1 a uczniowie będą zakwaterowani w pokojach w hali przy ul. Krakowskiej. Chcemy, aby zajęcia prowadzili byli reprezentanci Polski, którzy związali się z naszym miastem i regionem świętokrzyskim. Lokalizacja szkoły w Kielcach jest oczywista, działa tutaj znakomity klub, wielu świetnych zawodników związało swoją przyszłość z miastem i trzeba wykorzystać ich doświadczenie, a także wizerunek. Mogą być magnesem dla wielu młodych ludzi, którzy swoją przyszłość chcą związać ze szczypiorniakiem - mówi Grzegorz Budziosz, Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej. 

Informacje o naborze do placówki zostaną podane już niebawem, prawdopodobnnie w przyszłym tygodniu. W ramach placówki powstanie jedna klasa licząca około 20 osób.

Jednocześnie informujemy, że nowo powstała Szkoła Podstawowa numer 39 na kieleckim "Słonecznym Wzgórzu" prowadzi nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna chłopców. Do klasy mogą uczęszczać dzieci od czwartej do siódmej klasy po zaliczeniu testów sprawnościowych. Ostatni termin testów to  22 czerwca 2017 roku o godz. 16:00 w Gimnazjum numer 7 w Kielcach.

 

Źródło PGE VIVE Kielce

Odsłony: 1017