Ruszyła kielecka Szkoła Mistrzostwa Sportowego w piłce ręcznej

Pierwszy dzwonek zabrzmiał w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, która została uruchomiona przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 przy ulicy Jagiellońskiej 90 w Kielcach.

Naukę w pierwszej klasie rozpoczęło 18 uczniów z całej Polski. Bazą treningową szkoły jest hala przy ulicy Krakowskiej 72. Dyrektorem szkoły jest Radosław Wasiak, dyrektorem sportowym Sławomir Szmal, a kadrę trenerską stanowią Mariusz Jurasik i Rafał Bernacki. Wszyscy to byli reprezentanci Polski i byli lub obecni (Szmal) zawodnicy kieleckiego Vive. W sumie zagrali oni prawie 800 meczów w biało-czerwonych barwach.

– Poza sportem duży nacisk kłaść będziemy na edukację. Nauka będzie równie ważna, jak sport. Chcielibyśmy wychować nie tylko znakomitych sportowców, piłkarzy ręcznych, ale także ludzi wykształconych, którzy również poza parkietem będą sobie w dorosłym życiu doskonale radzili – mówił podczas otwarcia Radosław Wasiak. Drużyna SMS ZPRP Kielce pod koniec września rozpocznie grę w drugiej lidze.

Źródło: EchoDnia

Dzieci z Nakła oczarowane Kielcami

W 28 sierpnia 2017 roku dzieci z Nakła nad Notecią terenów dotkniętych nawałnicami przyjechały do internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ulicy Jagiellońskiej na zaproszenie władz Miasto Kielce.

Źródło: ITV Kielce

- To świetne wakacje – tak dzieci z Nakła nad Notecią oceniają kilka dni, które spędziły w Kielcach. Ich domy oraz szkoła ucierpiały z powodu nawałnic, rodzice mają mnóstwo pracy przy remontach i odbudowie więc prezydent Kielc Wojciech Lubawski postanowił zaprosić dzieci do stolicy województwa świętokrzyskiego.

W poniedziałek przyjechały do internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ulicy Jagiellońskiej. Jak mówią, Kielce bardzo im się podobają. Dla niektórych, to najwspanialsze wakacje w życiu.

– Widzieliśmy mnóstwo ciekawych rzeczy, oglądaliśmy diamenty w muzeum. Bardzo podobało nam się Energetyczne Centrum Nauki. Bo tam można było wszystkiego dotknąć, sprawdzić jak działa – mówili uczniowie z Nakła.

Dorota Ptak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nakle nad Notecią, która jest opiekunem uczniów jest pod wrażeniem programu zajęć, który przygotowano dla dzieci. Jak mówi, nie ma czasu siedzieć w pokojach, bo cały czas organizowane są nowe atrakcje. Dziś na przykład planowane jest ognisko na Karczówce. Z dziećmi wspólnie śpiewać będą „Wołosatki’. Natomiast jutro będzie wycieczka do Parku Jurajskiego oraz wizyta na pływalni.

Dziś dzieci odwiedziła Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, która przywiozła im upominki. Dziękowała władzom Kielc za organizację wypoczynku i podkreślała dobrą współpracę rządu z samorządowcami. – Dzieci są przejęte zbliżającym się rokiem szkolnym, ale bardzo im się w Kielcach podoba. To dobra okazja, by podziękować samorządom, które współpracują z rządem, wspierają to co robi Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki tej współpracy uda się wprowadzić reformę oświaty, a także pomóc dzieciom, które ucierpiały z powodu nawałnic – mówiła Marzena Machałek.

Uczniów odwiedziła również Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty oraz parlamentarzyści. Dzieci wracają do domu w niedzielę, a już w poniedziałek, na tygodniowy wypoczynek przyjedzie kolejna czterdziestka uczniów z Nakła nad Notecią.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z sekretach stanu Marzeną Machałek:

Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej / Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce

Budowa wielofunkcyjnego boiska do uprawiania sportów plażowych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach

PROPONOWANA LOKALIZACJA:
25-734 Kielce, ul.Jagiellońska 90, obr. geod. 015, nr działki 555 i 554/1

SZACUNKOWY KOSZT:
550.000 zł
KOSZT PO WERYFIKACJI
1 200 000,00
INFORMACJA O DOPUSZCZENIU
ZADANIE DOPUSZCZONE DO GŁOSOWANIA
RODZAJ PROJEKTU:
Duże (powyżej 150 tys. zł)

OPIS ZADANIA WRAZ Z UZASADNIENIEM DLA ZADAŃ ZŁOŻONYCH W FORMIE PAPIEROWEJ:

POKAŻ PEŁNĄ TREŚĆ WNIOSKU: format: application/pdf wielkość: 1086.2 KB

Źródło: budzetobywatelski.kielce.eu

Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP ruszy w Kielcach

W dniu 7 czerwca doszło do spotkania Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzeja Kraśnickiego oraz Prezydenta Miasta Kielce, Wojciecha Lubawskiego w sprawie powołania nowego Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego - Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Placówka rozpocznie swoją działalność od roku szkolnego 2017/18.

Będzie to druga tego typu szkoła w Polsce, pierwsza działa już w Gdańsku - Szkoła ma mieć swoją siedzibę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 przy ul. Jagiellońskiej. Treningi mają się odbywać się na obiektach MOSiR i ZSP nr 1 a uczniowie będą zakwaterowani w pokojach w hali przy ul. Krakowskiej. Chcemy, aby zajęcia prowadzili byli reprezentanci Polski, którzy związali się z naszym miastem i regionem świętokrzyskim. Lokalizacja szkoły w Kielcach jest oczywista, działa tutaj znakomity klub, wielu świetnych zawodników związało swoją przyszłość z miastem i trzeba wykorzystać ich doświadczenie, a także wizerunek. Mogą być magnesem dla wielu młodych ludzi, którzy swoją przyszłość chcą związać ze szczypiorniakiem - mówi Grzegorz Budziosz, Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Informacje o naborze do placówki zostaną podane już niebawem, prawdopodobnnie w przyszłym tygodniu. W ramach placówki powstanie jedna klasa licząca około 20 osób.

Jednocześnie informujemy, że nowo powstała Szkoła Podstawowa numer 39 na kieleckim "Słonecznym Wzgórzu" prowadzi nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna chłopców. Do klasy mogą uczęszczać dzieci od czwartej do siódmej klasy po zaliczeniu testów sprawnościowych. Ostatni termin testów to  22 czerwca 2017 roku o godz. 16:00 w Gimnazjum numer 7 w Kielcach.

Źródło PGE VIVE Kielce