Joomla Free Template by FatCow Hosting

VII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZSP nr 1 w Kielcach

20 marca 2014 r.  w ZSP nr 1 w Kielcach został rozegrany VII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach. Celem zawodów była promocja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz nabór do klas S.O.S. X LO w Kielcach, a także propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród młodzieży.

W turnieju wzięło udział 18 drużyn ze szkół gimnazjalnych z Kielc i województwa świętokrzyskiego. W sumie rozegrano 35 meczy, a sędziami zawodów byli uczniowie S.O.S. X LO w Kielcach.

Najlepszym rozgrywającym całego turnieju został - Kamil Czyżewski z S.O.S. Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej, najlepszym broniącym – Kacper Ziejak z Gimnazjum w Chybicach, a MVP Jakub Jaworski z S.O.S Gimnazjum nr 12 w Kielcach. Wyróżnieni zostali także zawodnicy z Gimnazjum w Gowarczowie: Domini Gałązka i Patryk Więckowski, którzy zdobyli tytuł „Nadzieja Świętokrzyskiej Siatkówki”.

W meczu finałowym S.O.S. Gimnazjum nr 12 z Kielc zwyciężyło 2:0 z S.O.S. Gimnazjum nr 1 w Skarżysku –Kamiennej, natomiast w meczu o III miejsce Gimnazjum w Chybicach pokonało 2:1 Gimnazjum z Gowarczowa.

Podczas zawodów zmagania młodych siatkarzy obserwował koordynator regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych- Adam Kowalski, koordynator wojewódzki – Dariusz Daszkiewicz, a także Dyrekcja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przy Gimnazjum nr 12 w Kielcach – Ewa Misiorowska, Dyrekcja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przy Gimnazjum nr 1 w Skarżysku- Kamiennej – Andrzej Warwas i Dyrekcja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przy X Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach – Ryszard Mańko, a także prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej – Jacek Sęk.

Wyróżnieni zawodnicy, a także najlepsze zespoły zostali nagrodzeni upominkami sponsorowanymi przez Dyrekcję S.O.S. X LO i klub sportowy Effector Kielce.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

1. S.O.S. Gimnazjum nr 12 Kielce zespół 1
2. S.O.S. Gimnazjum nr 1 Skarżysko-Kamienna zespół 1
3. Gimnazjum Chybice
4. Gimnazjum Gowarczów
5-6. Gimnazjum Rogów
  S.O.S. Gimnazjum Masłów
7-8. Gimnazjum Stąporków
  Gimnazjum Zagnańsk
9-12. Gimnazjum Daleszyce
  S.O.S. Gimnazjum nr 1 Skarżysko- Kamienna zespół 2
  Gimnazjum nr 4 Kielce
  S.O.S. Gimnazjum nr 12 Kielce zespół 3
13-16. Gimnazjum Morawica
  S.O.S. Gimnazjum nr 12 Kielce zespół 2
  Gimnazjum nr 6 Kielce zespół 1
  Gimnazjum Nowiny
17-18. Gimnazjum nr 6 Kielce zespół 2
  Gimnazjum Chęciny
Odsłony: 1738