Joomla Free Template by FatCow Hosting

VII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZSP nr 1 w Kielcach

VII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych
o Puchar Dyrektora
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach

W środę 19 marca został zorganizowany po raz siódmy Wiosenny Turniej w Piłkę Siatkową Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach organizowany przez S.O.S. X LO w Kielcach. Celem turnieju była promocja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, a także, propagowanie piłki siatkowej w województwie świętokrzyskim i wyrobienie systematycznego nawyku uprawniania sportu.

W turnieju wzięło udział 17 zespołów z terenu województwa świętokrzyskiego:
- Gimnazjum nr 4 Kielce
- Gimnazjum nr 1 Skarżysko-Kamienna
- Gimnazjum Łagów
- Gimnazjum nr 15 Kielce
- Gimnazjum nr 1 Kielce
- Gimnazjum Bodzentyn
- Gimnazjum Stąporków
- S.O.S. przy Gimnazjum nr 9 w Kielcach zespół 1
- S.O.S. przy Gimnazjum nr 9 w Kielcach zespół 2
- Gimnazjum Morawica
- Gimnazjum Daleszyce
- Gimnazjum Zagnańsk
- Gimnazjum Chybice
- Gimnazjum nr 6 Kielce
- Gimnazjum nr 12 Kielce
- Gimnazjum nr 26 Kielce
- Gimnazjum nr 7 Kielce

Podczas turnieju rozegrano 40 meczy, które sędziowali zawodnicy S.O.S. X LO w Kielcach. Najlepszą rozgrywającą została Aleksandra Jędrzejczyk z Gimnazjum nr 1 ze Skarżyska- Kamiennej, a MVP turnieju Magdalena Turek z Gimnazjum z Zagnańska. Nagrody sponsorowane przez ZSP nr 1 w Kielcach oraz Klub Effector Kielce wręczali Dyrektor ZSP nr 1 – Ryszard Mańko oraz Koordynator Wojewódzki S.O.S. – Dariusz Daszkiewicz.

W meczu finałowym dziewczęta z Gimnazjum z Zagnańska pokonały 2:0 dziewczęta z Bodzentyna. Natomiast w meczu o III miejsce 2:1 wygrały dziewczęta z Gimnazjum nr 1 ze Skarżyska-Kamiennej nad zawodniczkami z Gimnazjum z Łagowa.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Gimnazjum Zagnańsk
2. Gimnazjum Bodzentyn
3. Gimnazjum nr 1 Skarżysko-Kamienna
4. Gimnazjum Łagów
5-8. S.O.S. przy Gimnazjum nr 9 w Kielcach zespół 1
  S.O.S. przy Gimnazjum nr 9 w Kielcach zespół 1
  S.O.S. przy Gimnazjum nr 9 w Kielcach zespół 2Gimnazjum nr 26 Kielce
  Gimnazjum nr 1 Kielce
9-12. Gimnazjum nr 4 Kielce
  Gimnazjum Stąporków
  Gimnazjum Morawica
  Gimnazjum nr 12 Kielce
13-17. Gimnazjum Chybice
  Gimnazjum nr 15 Kielce
  Gimnazjum nr 7 Kielce
  Gimnazjum Daleszyce

Imprezą towarzyszącą turniejowi było spotkanie z zawodnikami Effectora Kielce – Adrianem Staszewskim (absolwentem X LO), oraz Krystianem Lisowskim. Spotkania prowadziła pani Anna Olszewska – Dyrektor Marketingu klubu Effector Kielce, która przeprowadziła również konkurs wiedzy o piłce siatkowej dla zawodniczek turnieju.

 

VII Wiosenny Turniej Pilki Siatkowej Dziewczat
Odsłony: 2083