Joomla Free Template by FatCow Hosting

BIBLIOTEKA W ŻYCIU SZKOŁY – 2017-2018

 • Biblioteka we współpracy z Anną Rączką przygotowała konkurs wiedzy o J. Wybickim z okazji Dnia Patrona Szkoły.
 • Październik – miesiącem bibliotek szkolnych. W tym roku zorganizowałyśmy konkurs pod hasłem „Ubierz się w książkę – czyli sleeveface w bibliotece.
 • We współpracy z Anną Jabłońską wspierałyśmy młodzież podczas konkursu Piosenki Wojciecha Młynarskiego „Moje serce jest jak muzyk”.
 • Uzupełnianie galerii portretów „Korytarz” – gość, który odwiedził naszą szkołę (Mirosława Sarna). Bibliotekarze we współpracy z młodzieżą z kl. 2E, 2D i 3A przygotowali część artystyczną.
 • We współpracy z Anną Jabłońską wspierałyśmy młodzież podczas gry miejskiej w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej „Przyszłość świata zależy od nas”.
 • W grudniu zorganizowałyśmy konkurs „Zima w obiektywie naszych czytelników”.
 • W marcu zorganizowałyśmy spotkanie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Naszymi gośćmi byli pan Krzysztof Pietrzyk, zawodnik polskiej reprezentacji koszykówki na wózkach oraz przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pani Joanna Żelezik.

BIBLIOTEKA W ŻYCIU SZKOŁY – 2014-15

BIBLIOTEKA W ŻYCIU SZKOŁY – 2014-15

 • We wrześniu odbyła się giełda używanych podręczników. Przez miesiąc uczniowie mieli możliwość wymiany ogłoszeń w bibliotece.
 • Biblioteka we współpracy z Anną Rączką i Łukaszem Górskim przygotowała program artystyczny z okazji Dnia Patrona Szkoły pod hasłem Droga do hymnu.
 • Październik – miesiącem bibliotek szkolnych. W tym roku przy współpracy Samorządu Uczniowskiego zorganizowałyśmy akcję pod hasłem Zbiórka makulatury na szkolne lektury. Zebraliśmy ponad 400 kg makulatury, za którą otrzymaliśmy 80 zł. Za te pieniądze zakupiliśmy do biblioteki 10 książek (Dziady i Lalka).
 • Uczennica Sylwia Zarychta z kl. 3d została laureatką konkursu internetowego na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego, zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach z okazji 150 rocznicy urodzin pisarza.
 • W ramach cyklu Muzyka wśród książek biblioteka szkolna zorganizowała
  26 stycznia r dla swoich czytelników kolejne spotkanie, którego gościem specjalnym był Grzegorz Pańtak – znany choreograf, tancerz, pedagog tańca jazzowego i modern jazz, współzałożyciel i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca.
 • Biblioteka nadal realizuje program edukacyjny OTWARCI NA KSZTAŁCENIE, w ramach którego odbyły się spotkania dla wszystkich klas maturalnych w Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. Edwarda Lipińskiego.
 • W grudniu przeprowadzona została inwentaryzacja zbiorów (skontrum), która pozwoliła na uporządkowanie księgozbioru. Wyselekcjonowano pozycje zniszczone, zaczytane oraz część nieaktualnych podręczników, które zostaną przeznaczone do likwidacji.
 • Bibliotekarze we współpracy z Elżbietą Kondrak i młodzieżą z kl. 2B, 2D, 3C i 3D przygotowali montaż literacko-muzyczny oraz prezentację multimedialną o życiu i działalności św. Urszuli Ledóchowskiej. Występ był oprawą specjalnej wystawy pod hasłem Moja polityka to miłość Boga i Ojczyzny, zorganizowanej dnia 18 marca 2015 r. w klasztorze pallotynów na kieleckiej Karczówce.
 • Pełniłyśmy dyżury podczas „dni otwartych szkoły”.
 • We współpracy z polonistką Kazimierą Bielas przygotowałyśmy ucz. Paulinę Raus z kl. 2B do udziału w II Przeglądzie Recytatorskiej Twórczości Patriotycznej „ Umiłowana Ojczyzna”, w którym zdobyła wyróżnienie.
 • Uzupełnianie galerii portretów „Korytarz” – gości, którzy odwiedzili naszą szkołę (Grzegorz Pańtak).

 

 

CHARYZMATYCZNY TANCERZ WŚRÓD CZYTELNIKÓW

W ramach cyklu Muzyka wśród książek biblioteka szkolna zorganizowała 26 stycznia b.r. dla swoich czytelników kolejne spotkanie, którego gościem specjalnym był Grzegorz Pańtak – znany choreograf, tancerz, pedagog tańca jazzowego i modern jazz, współzałożyciel i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca. W klimat spotkania wprowadziły nas Monika Ciacia z kl.1B i Ewa Borkowska z kl.1A, przedstawiając historię tańca na przestrzeni wieków oraz sylwetkę zaproszonego gościa, wzbogacone prezentacją multimedialną, przygotowaną przez Patryka Stępnia i Jakuba Majewskiego z kl. 2E.
P. Grzegorz Pańtak opowiadał o swoich przygodach i doświadczeniach z tańcem, przekonywał młodzież, że warto rozwijać swoje pasje i talenty, zachęcał także do czytania książek. Mówiąc otwarcie o przeżyciach związanych ze sportem i zainteresowaniach piłką nożną, zwrócił szczególną uwagę piłkarzy z kl. 3A, którym udzielił wiele cennych wskazówek. Podzielił się ponadto refleksjami na temat dziesięcioletnich dokonań Kieleckiego Teatru Tańca. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi technikami tańca współczesnego: modern jazz i broadway jazz, jak również obejrzeć film z pobytu KTT na izraelskiej pustyni u stóp góry Masada, gdzie artyści wraz z Operą Izraelską wystawili Traviatę Verdiego. Na koniec p. Grzegorz Pańtak podkreślił, że taniec jest uniwersalnym środkiem wyrazu, dzięki któremu możemy wyrażać uczucia, doznania, emocje, czytelne i jasne dla wszystkich na całym świecie.

KONKURS „ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ S. ŻEROMSKIEGO”

Miło nam ogłosić, że nasza czytelniczka  Sylwia Zarychta z kl. 3d jest laureatką konkursu internetowego na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego, zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach z okazji 150 rocznicy urodzin pisarza.

BIBLIOTEKA W ŻYCIU SZKOŁY – 2013-14

 • Przygotowanie uczennic Pauliny Przęzak i Patrycji Gawior z kl. ID oraz Pauliny Raus z kl. IB i Sary Jankowskiej z kl. IID do udziału w konkursach organizowanych przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach -  Festiwalu Piosenki Wojskowej ŻOŁNIERSKA NUTA oraz w PRZEGLĄDZIE RECYTATORSKIM TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ.
 • Przygotowanie uczniów do konkursów multimedialnych:
  - konkursu STWÓRZMY RAZEM LEPSZY INTERNET, organizowany przez Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. E. Lipińskiego w Kielcach – wyróżnienie dla filmu Adrianny Masłowskiej i Patrycji Kaczmarczyk z kl. IID pt. Jak cię widza, tak cię opisują – wizerunek mojej szkoły w Internecie. Zajęcia warsztatowe w WSEP i NM w ramach III Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu;
  - konkursu  organizowanego przez Komendę Straży Miejskiej w Kielcach FORUM ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA MŁODYCH - wyróżnienia specjalne dla  prezentacji Kamila Rębosza z kl. IE oraz Pauliny Stępień i Klaudii Dach z  kl. IIC  nt. Uzależnienia wokół nas i Zdrowy styl życia.
 • Zorganizowanie wspólnie z kol. K. Skurską  wycieczki  do  Centrum Geoedukacji w Kielcach, gdzie młodzież uczestniczyła w zajęciach na temat historii Ziemi.
 • Zainicjowanie i zrealizowanie akcji zbiórki elektrośmieci pod hasłem Myślę, więc segreguję, która trwała do kwietnia bieżącego roku, zebrano ok. 30 kg odpadów.
 • Realizacja wspólnie z A. Rączką i M. Osuch programu edukacyjnego OTWARCI NA KSZTAŁCENIE, w ramach którego odbyły się spotkania dla wszystkich klas maturalnych w Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im.Edwarda Lipińskiego, dla klas drugich zorganizowano na terenie naszej szkoły warsztaty z edukacji prawnej ( tematy: Daktyloskopia, Bójki i pobicia, Piractwo w Internecie). Dla klas drugich zostały  zorganizowane  również warsztaty dotyczące technik skutecznego uczenia się i zapamiętywania. Zajęcia były prowadzone przez pracowników uczelni oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kielcach.
 • Uzupełnianie galerii portretów „Korytarz” –  gości, którzy odwiedzili naszą szkołę ( Ewa Robak,  ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Marek Jończyk, Henryk Pawelec).
 • Współpraca z Policealną Szkołą Medyczną w Morawicy, zorganizowanie pokazów ratownictwa medycznego dla uczniów naszej szkoły oraz dla uczniów gimnazjów w ramach dni otwartej szkoły.

MUZYKA WŚRÓD KSIĄŻEK

4 listopada 2013 r. nasza biblioteka świętowała Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem Biblioteki szkolne – bramy do życia.. Z tej okazji gościła u nas Pani doktor Ewa Robak, pracownik naukowy w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, założycielka i dyrygentka znanego kieleckiego chóru kameralnego FERMATA, który zasłynął w naszej pamięci jako wykonawca piosenki Niech mówią, że to nie jest miłość.

Pani Ewa Robak opowiedziała nam o swojej działalności koncertowej i festiwalowej oraz o swoich pasjach, które głównie związane są z muzyką i tańcem.
Następnie zachęciła wszystkich do wspólnego muzykowania. Po udzieleniu profesjonalnych wskazówek przełamaliśmy wszelkie opory i pod batutą pani dyrygent wykonaliśmy utwór, imitując różnorodne instrumenty muzyczne. Emocje sięgnęły zenitu, gdy chór czytelników zaśpiewał popularny kanon Panie Janie na dwa głosy. Na koniec obejrzeliśmy film opowiadający o historii FERMATY, a Pani Ewa Robak podsumowała spotkanie słowami Śpiewać każdy może. Ważne, żeby robić to z radością, wtedy zawsze śpiewanie ma sens”.

W szkolnej GALERII  KORYTARZ na pamiątkę tej wyjątkowej wizyty został wyeksponowany portret Pani doktor magicznej dyrygentki muzycznych serc.

Podczas imprezy rozstrzygnięto, ogłoszony przez bibliotekę, plebiscyt Czas na książkę. W głosowaniu czytelnicy orzekli, że najbardziej poczytną książką jest Pamiętnik narkomanki Barbary Rosiek.

Program przygotowali i prowadzili: Sara Jankowska z IID i Jakub Słomiński z IB, a prezentację multimedialną o twórczości i pracy naszego gościa – Kamil Stępień i Rafał Jakubowski z III C.

 

 

POEZJA BARW CODZIENNYCH

2 kwietnia 2012 r. na zaproszenie biblioteki gościł w naszej szkole znany świętokrzyski poeta p. Romuald Bielenda – nauczyciel, działacz oświatowy, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Kielcach.

Na początku spotkania Klaudia Skrzypczyńska, szkolna poetka z klasy 2d, wyrecytowała wiersz p. Romualda Bielendy z tomiku pt. „Okna pamięci”, a następnie w kilku słowach przedstawiła sylwetkę poety. Jej wypowiedź uzupełniła prezentacja multimedialna przygotowana przez Bartka Kamińskiego z kl. 2c wraz z komentarzem Klaudii Dominus i Moniki Iwan z kl. 2d.

Potem mogliśmy tylko słuchać samego poety, który opowiadał nam o swojej twórczości i czytał najbardziej mu bliskie utwory poetyckie.

Na koniec p. Romuald Bielenda zaprosił Klaudię Skrzypczyńską do  zaprezentowania jej własnych wierszy, które ocenił bardzo wysoko. Poeta zachęcił także młodzież do próbowania sił w tworzeniu poezji, która  dla człowieka jest „Atlantydą marzeń”.

 

 

Więcej zdjęć znajdziesz >>tutaj<<

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

Z tej okazji dn. 30 października 2012 r. nasza biblioteka zorganizowała dla swoich czytelników spotkanie pt. Śmiech to zdrowie, czyli humor w bibliotece.

O roli śmiechu w życiu człowieka opowiedział Oskar Chamera z kl. Id, a Patrycja Chrzanowska z kl. IIc i Mateusz Nowak z kl. Ib zaprezentowali fraszki naszych uczniów nagrodzone w wojewódzkim konkursie antynikotynowym.

Spotkanie uświetnił słynący z niezwykłego poczucia humoru p.Stanisław Chałupczak, uczestnik telewizyjnego Maratonu uśmiechu, a na co dzień dyrektor administracyjny w kieleckim Muzeum Narodowym, który starał się rozśmieszyć naszych zestresowanych uczniów, opowiadając dowcipy i śmieszne kawały.

Przekonaliśmy się, że warto uśmiechać się i radować, bo humor i śmiech pozwalają nam lepiej postrzegać świat.

Nasi uczniowie na Konferencji Kół Naukowych UJK

Dnia 18 kwietnia 2012 roku nasi uczniowie Damian Frankowicz i Wojtek Miśkiewicz z kl.2a reprezentowali szkolny Klub 4H na XXI Konferencji Studenckich Kół Naukowych „Człowiek i Jego Środowisko”, zorganizowanej przez kielecki Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Chłopcy wystąpili z referatem p.t. „Świętokrzyska zaczarowana kraina”, wzbogaconym o film, który samodzielnie nakręcili. Ich praca została przyjęta z aplauzem komisji i otrzymała wyróżnienie w kategorii „Sekcja licealistów”.