Joomla Free Template by FatCow Hosting

SZLACHETNE ZDROWIE…

Przesłanie fraszki Jana Kochanowskiego było hasłem przewodnim  spotkania zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zdrowy styl życia, właściwe odżywianie ma szczególne znaczenie dla młodego człowieka, ucznia, a tym bardziej dla sportowca. Nasza biblioteka kolejny już raz podjęła temat promocji zdrowia. Tym razem gościem była pani dietetyk, która przekazała młodzieży najnowsze tajniki zdrowego odżywiania. Podczas prelekcji odbył się mini konkurs kulinarny, gdzie nasi uczniowie przygotowali trzy rodzaje sałatek: sałatkę dla niejadka, sałatkę dla mocarza i sałatkę piękności. Pani dietetyk oceniła wszystkie potrawy na szóstkę.
Spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu literackiego na fraszkę o tematyce zdrowotnej. W tej materii uczniowie wykazali dużą inwencję oraz poczucie humoru, co zostało docenione przez jury – wszystkie fraszki zostały wyróżnione, a kilka z nich zaprezentowali sami autorzy.

Odsłony: 1737