Joomla Free Template by FatCow Hosting

Biblioteka dobre miejsce...


Niech zagląda, kto ciekawy, tu są zawsze ważne sprawy!

BIBLIOTEKA SZKOLNA

 GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

Poniedziałek Wtorek  Środa  Czwartek Piątek
 8.00 - 14.00  8.00 - 14.00  8.00 - 14.00  8.00 - 14.00  8.00 - 14.00
 
 

SZLACHETNE ZDROWIE…

Przesłanie fraszki Jana Kochanowskiego było hasłem przewodnim  spotkania zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zdrowy styl życia, właściwe odżywianie ma szczególne znaczenie dla młodego człowieka, ucznia, a tym bardziej dla sportowca. Nasza biblioteka kolejny już raz podjęła temat promocji zdrowia. Tym razem gościem była pani dietetyk, która przekazała młodzieży najnowsze tajniki zdrowego odżywiania. Podczas prelekcji odbył się mini konkurs kulinarny, gdzie nasi uczniowie przygotowali trzy rodzaje sałatek: sałatkę dla niejadka, sałatkę dla mocarza i sałatkę piękności. Pani dietetyk oceniła wszystkie potrawy na szóstkę.
Spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu literackiego na fraszkę o tematyce zdrowotnej. W tej materii uczniowie wykazali dużą inwencję oraz poczucie humoru, co zostało docenione przez jury – wszystkie fraszki zostały wyróżnione, a kilka z nich zaprezentowali sami autorzy.

Przyłapani na czytaniu - konkurs

W grudniu biblioteka szkolna ogłosiła konkurs fotograficzny pt. „Przyłapani na czytaniu”. Tematem ocenianych fotografii była osoba czytająca książkę, gazetę w nietypowych miejscach i sytuacjach. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań artystycznych młodzieży oraz promocja i popularyzacja czytelnictwa. Nagrodzone prace zostały umieszczone w gablocie w hallu szkoły.

 

 
 

KONKURS DLA MATURZYSTÓW

18 lutego 2016 r. odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem Czy znasz ten cytat, czy znasz tę postać ? W rywalizacji wzięło udział 20 uczniów z klas trzecich. Maturzyści mieli okazję sprawdzenia wiadomości z klasyki literatury polskiej. Pierwsze miejsce i tytuł Szkolnego Mistrza Czytelnictwa zdobyła Agnieszka Sztandera z klasy III E. Kolejne miejsca zajęły uczennice klasy III D Paulina Łukawska i Marlena Zielińska. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe.
Serdecznie gratulujemy !

 
 
 
 

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie grupy młodzieży naszej szkoły z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 14 w Kielcach. Licealiści czytali maluchom bajki, wiersze i opowiadania, które dzieci same wybrały spośród szerokiej gamy propozycji. Tematyka książek była dostosowana do grupy wiekowej. Przedszkolaki z przyjemnością i w skupieniu słuchały, a następnie odpowiadały na pytania. Podczas zabaw i konkursów dużą radość sprawiły dzieciom drobne nagrody książkowe. Spotkanie okazało się wspaniałym doświadczeniem zarówno dla przedszkolaków jak i licealistów.

 
 
 
 

UDANY DEBIUT PIERWSZOKLASISTÓW

4 września 2015 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika w Kielcach odbyło się seminarium literackie poświęcone powieści   Lalka Bolesława Prusa. Impreza odbyła się w związku z ogólnopolską akcją Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy pierwszej technikum Dominika Zychalska, Wiktoria Kasprzycka i Natalia Niewadził. Dziewczęta przygotowały fragmenty z Lalki oraz pytania dotyczące utworu.
To już czwarta edycja tej akcji, która popularyzuje czytelnictwo oraz zwraca uwagę na potrzebę dbałości o polszczyznę.

 

 
 

Podkategorie