Joomla Free Template by FatCow Hosting

PRZEZ SPORT NA POLITECHNIKĘ ŚWIĘTOKRZYSKĄ

REPREZENTACJA CHŁOPCÓW WYGRAŁA TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ
"PRZEZ SPORT NA POLITECHNIKĘ ŚWIĘTOKRZYSKĄ"

28 listopada 2018 roku odbył się tradycyjny turniej piłki nożnej halowej "Przez sport na Politechnikę Świętokrzyską". Uczestniczyły w nim reprezentacje pięciu kieleckich szkół ponadgimnazjalnych: 
IV Liceum Ogólnokształcącego, VI Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
Nr 2,  Zespołu Szkół Informatycznych, naszej szkoły i zespół AZS Politechniki Świętokrzyskiej. Zespoły podzielone zostały na dwie trzy drużynowe grupy. Po meczach grupowych dwa najlepsze zespoły z każdej grupy rywalizowały w fazie półfinałowej, która zdecydowała kto będzie rywalizował o trzecie miejsce, a kto o zwycięstwo w turnieju.

Nasza drużyna rywalizowała w grupie B z zespołami "Sawickiej" i "Piłsudskiego" . Po dwóch wygranych z pierwszego miejsca w grupie awansowała do półfinałów, gdzie rywalizowała
z "Słowakiem". Po bardzo emocjonującym meczu, który zakończy się remisem 2x2, sędzia zarządził wykonywanie rzutów karnych. Nasi zawodnicy bezbłędnie wykonali swoje 3 próby, a przeciwnik jeden rzut karny przestrzelił i w ten sposób awansowaliśmy do finału. Rywalem był zespół AZS Politechniki Świętokrzyskiej. W tym meczu również wynik rozstrzygnął się  w samej końcówce.
W ostatnich sekundach meczu z tzw. przedłużonego rzutu karnego zwycięską bramkę strzelił Bartłomiej Kołomański i mecz zakończył się naszą wygraną 2-1.W meczu o III miejsce drużyna ZSP Nr 2 wygrała z VI L.O. 2-1, a w spotkaniu o V miejsce ZSI 2-0 pokonał IV L.O. Nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju otrzymał nasz zawodnik Bartłomiej Kołomański z klasy 3al.

wyniki meczy z udziałem naszej drużyny:

faza eliminacyjna:  
ZSP Nr 1 - IV L.O.            1 - 0     bramka Kołomański
ZSP Nr 1 - ZSP Nr 2         3 - 1     bramki: Kołomański, Ogonowski, Jaśkowski
półfinał:
ZSP Nr 1 - VI L.O.            2 -2 karne 3-2    bramki: Nawrot, Rogula
finał:
ZSP Nr 1 - AZS Politechnika Świętokrzyska    2 - 1    bramki: Kołomański 2

 

w naszej reprezentacji grali: Jakub Picheta (kl 1al); Cezary Nawrot i Ogor Ogonowski (kl 2al); Paweł Rogula, Kamil Jarząbek, Sebastian Arabasz, Maksym Kaczmarski, Łukasz Terelak, Dominik Jaśkowski, Kacper Skowronek, Krzysztof Ślefarski, Bartłomiej Kołomański
opiekun: Marek Graba

Odsłony: 386