Joomla Free Template by FatCow Hosting

Korowód rodem z Szekspira

29 września 2016 roku na scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbył się konkurs upamiętniający 400 – setną rocznicę śmierci Williama Szekspira. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych  prezentowali wybrane fragmenty utworów poety wszechczasów.

X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego reprezentowali: Anna Liwacz z kl. Id oraz Bartłomiej Rutka z kl. IIId. Uczniowie przedstawili scenę 7 aktu I  Makbeta i zajęli III miejsce w konkursie.

Po zmaganiach konkursowych uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów Teatru im. Stefana Żeromskiego, panią Beatę Pszeniczną oraz pana Łukasza Pruchniewicza.

Zwieńczenie imprezy stanowił barwny Korowód rodem z Szekspira, który zatrzymał się pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza i tutaj uczniowie jeszcze raz, szerszemu gronu prezentowali własną interpretację twórczości poety.

Serdecznie gratulujemy Ani i Bartkowi sukcesu!

Za wspaniałe fotografie z imprezy dziękujemy Sylwii Słoń i Justynie Nowak z kl. IaT.

Opiekę nad uczniami sprawowała pani Ewa Raus.

Odsłony: 957