Koniec wakacji czas do szkoły

Niestety wakacje dobiegły końca. Pełni zapału i chęci do pracy wracamy do szkoły, by zdobywać wiedzę i poznawać nowych ludzi.

Na ten nowy rok szkolny życzymy Wam otwartości umysłów, wytrwałości w dążeniu do celu oraz radości z każdego nowego dnia w murach naszej szkoły!

Dzień Honorowego Dawcy Krwi

23 marca 2017 roku kolejny raz w naszej szkole odbył się Dzień Honorowego Dawcy Krwi. Młodzież celująco zdała egzamin dojrzałości społecznej włączając się w akcję i oddając ok. 13 litrów krwi. Nad pomyślnym przebiegiem akcji czuwały p. K. Skurska i p. A. Haś.

Bądź darem dla drugiego człowieka - oddawaj krew!

KOMUNIKAT KOŃCOWY Z MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁ BUDOWLANYCH

W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ KIELCE 2017 -  XII MEMORIAŁ IM H. SĘKOWSKIEGO

W dniu 30.01.2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach (ul. Jagiellońska 90) oraz w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
Nr 2 w Kielcach (Aleja Legionów 4 ) odbyły się Mistrzostwa Polski Szkól Budowlanych w piłce nożnej halowej, XII Memoriał im. H. Sękowskiego (długoletniego nauczyciela w-f w ZSP Nr 1 w Kielcach). Organizatorem byli dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach, Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kielcach.

Patronat nad tą coroczną  imprezą objął Prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

W Mistrzostwach wzięło udział 10 drużyn reprezentujących  następujące szkoły:

Zespół Szkół Nr 1 w Wieluniu, Zespół Szkól Zawodowych w Górze Kalwarii, Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej, Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie, Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie, Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących w Sandomierzu, Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku Kam., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach.

Zawody zostały przeprowadzone systemem:

eliminacje - systemem ,,grupowym” - dwie grupy po pięć zespołów; grupy eliminacyjne ustalono drogą losowania w dniu 25.01.2017 r., które  można było obserwować na żywo tzw Live Stream – konferencja;  najlepsze zespoły z poprzedniego roku – ZSP Nr 1 w Kielcach i ZSOiZ w Limanowej zostały rozstawione w trakcie losowania.

faza finałowa - zespoły które zajęły dwa pierwsze miejsca w grupie zagrały w półfinale (zwycięzca grupy A z drugą drużyną grupy B i druga drużyna z grupy A ze zwycięzcą grupy B); zespoły, które wygrały półfinały zagrały o I miejsce, a pokonani o III miejsce; zespoły które w fazie grupowej zajęły  trzecie miejsce zagrały o V miejsce w turnieju i odpowiednio zespoły z czwartego miejsca o VII miejsce, a zespoły z piątego miejsca o IX miejsce

Wyniki fazy eliminacyjnej

Wyniki grupy A:

(hala ZSP Nr 1 w Kielcach ul . Jagiellońska 90)

Wyniki grupy B:

(hala ZSP Nr 2 w Kielcach ul . Aleja Legionów 4)

5 -1

Tabela grupy A

punkty

bramki

Tabela grupy B

punkty

bramki

Wyniki fazy finałowej

(hala ZSP Nr 1 w Kielcach ul . Jagiellońska 90)

mecz półfinałowy AII - BI

(ZSP Nr 1 Kielce)

zdobył 15 bramek

ZSZ Góra Kalwaria

Reprezentacja ZSP Nr 1 w Kielcach wystąpiła w składzie:  Szymon Pietras, Damian Krążek, Piotr Pierzchała, Hubert Wojsa, Przemysław Herod, Dawid Pierzak, Patryk Lisowski, Marcin Orliński, Krystian Wojtal, Karol Kuza

Opiekun: Marek Graba

Wyjaz stolarzy do Niestachowa

24.01.2017 r. uczniowie kierunku Stolarz odwiedzili zakład zakład produkcyjny okien i drzwi w Niestachowie.

Prace na stolarni

Pełne zaangażowanie stolarzy oraz ich wyroby...

46 Turniej Budowlany

14 stycznia z grupą fajnych i zdolnych chłopaków byliśmy w Lublinie na 46 Turnieju Budowlanym. Jak ten czas leci...46 edycja a nasza szkoła już 30 lat uczestniczy w turnieju, a ze mną to jakieś 20. Wyjazd i przygotowania do turnieju są gwarancją zdanych egzaminów. Nie pamiętam w swojej karierze, żeby uczeń biorący udział w eliminacjach okręgowych miał jakieś problemy na egzaminie....gratuluje, Damian, Tomasz, Piotrek, Dawid, Hubert, Szczepan, Dawid...ZSZ nr 6 przy ZSP nr 1, Kielce!!!!!!!

Zajęcia w plenerze

Zajęcia w plenerze - R. Brela - kl. I AT

ZASADY PERSPEKTYWY

Uczestniczyliśmy w turnieju piłki nożnej halowej "Przez Sport na Politechnikę"

Reprezentacja chłopców w piłce nożnej halowej uczestniczyła 29 listopada 2016 r. w turnieju "Przez Sport na Politechnikę". Organizatorzy zaprosili cztery szkolne reprezentacje kieleckich licealistów: Wybickiego, Słowackiego, Piłsudskiego i Ściegiennego oraz wystawili dwie drużyny studentów Politechniki Świętokrzyskiej. Turniej miał za zadanie zaprezentować możliwości studiowania w przyszłości na tej kieleckiej uczelni. Stąd naszą reprezentację tworzyli uczniowie klasy maturalnej 3al. Nasi uczniowie po dwóch porażkach w grupie eliminacyjnej wygrali mecz o V miejsce z drużyną VI L.O. i zajęli V miejsce. Wygrał pierwszy zespół Politechniki, który w finale po rzutach karnych okazał się lepszy od zespołu V L.O.

wyniki meczów z udziałem naszej reprezentacji:

V L.O. - ZSP Nr 1       3-0
ZSP Nr 1 - AZS Politechnika II 1-2  (bramka Chmielowiec)
ZSP Nr 1 - VI L.O.  6-1    (bramki: Kruk 2, Kuza 2, Chmielowiec, Bujak)

w reprezentacji wystąpili: Gabriel Łodej, Karol Bujak, Krystian Sornat, Przemysław Kaczmarczyk, Karol Kuza, Karol Ptak, Paweł Kruk, Marcin Chmielowiec, Jeremiasz Dziuba
opiekunem był Marek Graba